КХЛ 'Амур' ў Хабараўску саступіў 'СКА' з Санкт-Пецярбурга

8 верасня ў матчы чэмпіянату КХЛ хабараўскі "Амур" дома сустракаўся з камандай "СКА" з Санкт-Пецярбурга і саступіў з сухім лікам 0: 3.

1 перыяд

У першым перыядзе хабаровчане глядзеліся больш актыўна, перакідалі сваіх супернікаў, агульнае суадносіны кідкоў - 18:12, у створ варот - 11: 9.

Але адкрыць рахунак каманды не змаглі, галкіперы супернікаў Яўген Аликин і Міка Коскинен згулялі надзейна.

2 перыяд

У другім перыядзе армейцы Санкт-Пецярбурга змаглі закінуць дзве безадказныя шайбы, на 16-й хвіліне другога адрэзка матчу вызначыўся Антон Бурдасов з перадачы Яўгена Арцюхіна, дабіўшы з адскоку шайбу ў вароты, з пачатку перыяду прайшло 15.48 - 0: 1. А за 1.18 да канца другога перыяду перавага "СКА" падвоіў Яўген кетаў з перадачы Дзмітрыя Калініна і таго ж Антона Бурдасова - 0: 2 на 19-й хвіліне другога адрэзка гульні. Суадносіны кідкоў у другім перыядзе - 16:18, у створ варот - 00:12.

3 перыяд

На першых хвілінах трэцяга перыяду хабаровчане стварылі два небяспечных моманту каля брамы Міка Коскинена, але прабіць фінскага брамніка хакеістам "Амура" не ўдалося. А вось піцерцы змаглі свой шанец у атацы выкарыстоўваць, вызначыўся Ярна Коскиранта з перадачы Юакима Линдстрёма - 0: 3 праз 3.16 з пачатку трэцяй дваццаціхвілінкі. Трэці перыяд быў багаты выдаленнямі, на дваіх каманды набралі 14 хвілін штрафу, але выкарыстаць лішняга супернікі не змаглі, закінутых шайбаў гледачы больш не ўбачылі. Сотношение кідкоў у трэцім перыядзе - 14:15, у створ варот - 9: 9.

Вынік матчу - 0: 3, перамога "СКА" з Санкт-Пецярбурга.